Pri písaní práce SOČ je potrebné presne dodržať pokyny Metodiky SOČ (rok vydania 2018), ktorú si môžete stiahnuť - klikni SEM.
46. ROČNÍK SOČ 2023/2024
Kolá |
Termíny |
Miesto |
Školské |
29.2. 2024 |
PGJKNR |
Krajské |
26.3. 2024 |
SPŠ Ul. Fraňa Kráľa 20, Nitra, |
Celoštátne |
24.-26.4. 2024 |
SOŠ veterinárna Drážovská 14, Nitra |
46. ROČNÍK SOČ 2023/2024
KRAJSKÉ KOLO 46. ROČNÍKA SOČ 2023/2024
- 19 súťažiacich
Umiestnenie v krajskom kole/ postup do CK |
NÁZOV PRÁCE |
(ODBOR ) |
AUTOR, trieda |
konzultant |
1. miesto Postup do CK |
Výskyt degeneratívnej myelopatie u psov slovenských národných plemien |
04 Biológia |
Adam Zubrický III.B |
RNDr. Monika Gregušová |
4. miesto (ÚR) |
Potravná ekológia plamienky driemavej (Tyto alba) a myšiarky ušatej (Asio otus)
|
07 Pôdohospodárstvo (poľnohospodárstvo, lesné a vodné hospodárstvo) |
Paulína Šubová III.B |
PaedDr. Michal Hudec, PhD |
4. miesto (ÚR) |
Vplyv svetla na kvantitatívne a kvalitatívne zmeny rastlín
|
07 Pôdohospodárstvo (poľnohospodárstvo, lesné a vodné hospodárstvo) |
Karolína Molnárová III.A |
Mgr. Karin Fusková |
4. miesto (ÚR) |
Absorbcia ťažkých kovov Cd(II) a Pb(II) na kávový odpad |
05 Životné prostredie, geografia, geológia |
Barbora Buchová septima |
PaedDr. Michal Hudec, PhD |
4. miesto (ÚR) |
Hydrolýza laktózy pomocou β-galaktozidázy v inklúznych telieskach |
03 Chémia, potravinárstvo |
Anna Repková III.A |
RNDr. Monika Gregušová |
4. miesto (ÚR) |
Eliminácia chorôb prostredníctvom oxygenoterapie |
06 Zdravotníctvo a farmakológia |
Michaela Gašparovičová III.A |
Mgr. Karin Fusková |
4. miesto (ÚR) |
Fixácia ionexov do cementovej a geopolymérovej matrice |
03 Chémia, potravinárstvo |
Viktória Vnuková III.A |
PaedDr. Alžbeta Horáková |
4. miesto (ÚR) |
Regulácia cholesterolu, jeho význam a súvislosť rizikových faktorov so životosprávou človeka |
06 Zdravotníctvo a farmakológia |
Lenka Vinceová III.A |
Mgr. Andrea Kotruszová |
4. miesto (ÚR) |
Tvorba identity značky Babl Drinks |
08 Cestovný ruch, hoteliérstvo, gastronómia |
Ivana Servická septima |
PaedDr. Michal Hudec, PhD |
2. miesto Postup do CK |
Princíp funkcie a konštrukcia rezonančného výfuku na Jawu Pionier |
09 Strojárstvo, hutníctvo, doprava |
Samuel Michalík septima |
Mgr. Veronika Štefániková |
4. miesto (ÚR) |
Gravírovanie CNC technológiou CO2 laserom |
09 Strojárstvo, hutníctvo, doprava |
Lukáš Macák septima |
Mgr. Veronika Štefániková |
2. miesto Postup do CK |
Porovnanie rôznych krojov v rôznych regiónoch Slovenska |
05 Životné prostredie, geografia, geológia |
Adriana Záhradníková septima |
PaedDr. Milan Trnka |
3. miesto |
THE BYSTANDER EFFECT |
17 Pedagogika, psychológia, sociológia |
Monika Hroncová III.B |
Mgr. Hana Šuchová |
4. miesto (ÚR) |
Detský autizmus |
17 Pedagogika, psychológia, sociológia |
Sofia Ligačová septima |
Mgr. Andrea Olachová |
4. miesto (ÚR) |
Operačné systémy a princíp ich fungovania |
11 Informatika |
Novotný Dávid, III.B |
PaedDr. Milan Trnka |
4. miesto (ÚR) |
Slovensko krajina jaskýň |
14 Tvorba učebných pomôcok, didaktické technológie |
Fiala Filip III.B |
PaedDr. Milan Trnka |
3. miesto |
Dar prezentujúci krásu ľudovej tradície |
16 Teória kultúry, umenie, umelecká, odevná tvorba |
Kristína Vranová III.A |
Mgr. Andrea Teplanová |
4. miesto (ÚR) |
Tvorba VST3 pluginov a ich následné využitie pri hudobnej kompozícii |
11 Informatika |
Martin Haspra III.B |
Mgr. Jaroslav Votoček |
3. miesto |
Beseda so spisovateľom ako motivácia k čítaniu kníh |
01 Problematika voľného času |
Liliana Paulíková septima |
Mgr. Andrea Teplanová |